Instagram “Bildir” Butonu Nedir Nasıl Kullanılır ?

Instagram’da takipçilerinizi etkileşime geçirmek için yeni bir eylem düğmesi tanıtıldı. Artık takip ettiğiniz hesapların paylaşımlarından öncelikli olarak haberdar olmak isteyenleri kolayca yönlendirebilirsiniz.

Siz de takip ettiğiniz kişilerin içeriklerini ilk görenlerden biri olmak için tek bir tıklama ile uygulamaya geçebilirsiniz. Instagram hikayelerine eklenen bu yeni düğme, takipçilerinizi paylaşımlarınız hakkında bilgilendirmenin daha kolay bir yolunu sunar.

Bildir‘ düğmesi, içerik üreticilerinin takipçileriyle daha güçlü bir bağ kurmalarına olanak tanır. Bu özellik, içerik oluşturucularının işini kolaylaştırırken, takipçilerine bildirimlerini açma konusunda daha fazla kontrol sağlar.

Instagram‘daki bu yeni özellik, hikaye oluşturma aşamasında kullanıcıların karşısına çıkar. Hikaye gönderisi hazırlarken, çıkartma ekleyebileceğiniz menüde ‘Bildir‘ düğmesini bulabilir ve içeriğinize ekleyebilirsiniz.

Instagram’ın Windows 10 PC versiyonu da kullanıcıların masaüstünde Instagram deneyimlerini artırmak için sunulan bir uygulamadır.

Instagram‘daki etkileşimlerinizi artırmak için uygulamanın sunduğu yeni özellikleri ve güncellemeleri takip etmeniz önemlidir. Bu yeni özellik henüz cihazınızda aktif değilse, Instagram uygulamanızın en güncel sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmek için App Store veya Google Play Store’a göz atabilirsiniz.